Nem titkolózhat tovább az Uzsoki Utcai Kórház a VIP-osztályáról
Jogerős ítélet kötelezi az Uzsokit, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Jogerős ítélet kötelezi az Uzsokit, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Az RTL Híradó szerint az Uzsoki Utcai Kórházban fizetős úton hamarabb kaphatnak ellátást a betegek, mint az állami várólistákon. A párhuzamos rendszer a Térítéses Betegellátó Osztályon működik, ahol a szolgáltatások díját nem közvetlenül a kórház, hanem magáncégek szedik be.
A cég, amitől azóta Papcsák csendben megvált, több százmilliós bevételt produkált.
A felügyelőbizottság tagjai csak az MNB-ből kapnak havonta bruttó egy- és ötmillió forint között – viszont mindegyiküknek akad valamilyen mellékes bevételi forrása is.
Orosz és kínai érdekeket is kiszolgál Orbán Viktor, hogy a kormányához közel álló üzletembereknek újabb hatalmas üzleteket hozzon. A Kína és Európa közötti vasúti áruforgalom ideterelésének reménybeli profitján miniszterek és holdudvaraik marakodnak, miközben mindegyik kap állami milliárdokat is.
Papcsák Ferenc, a sokoldalú tehetség újabb arcát mutatja meg.
Tizenhat különböző ügyvédi irodával - köztük több volt fideszes képviselőével - kötött egyidejű megbízási szerződést Ferencváros előző fideszes vezetése - derült ki a önkormányzattól kikért megbízáslistából. A tizenhatból öt iroda párhuzamosan ugyanarra a feladatra kapott megbízást, az elvégzett munka mennyisége alapján többüknél is felmerül, hogy az nem állt arányban a fizetséggel. A szerződések közel felét fel is számolja a kerület új független polgármestere.
A magyar társadalom feudalizálódását jelzi, hogy egyre több vidéki térség hűbérbirtokká válik: fideszes politikusok szinte a magukénak tekintik. Kivételezett helyzetük a kormányzásának 13. évére készülő Orbán Viktor kegyétől függ, így alattvalói áhítattal tekintenek rá, közben a helyieknek bizonygatják, hogy ennek az udvari kapcsolatnak a révén tudnak sok mindent kijárni. A HVG összeállításának első része.
A fideszes exképviselő Papcsák Ferencet kinevezték az állami Nyírerdő Zrt. felügyelőbizottsági tagjának.
Orbán Viktor szerint a Hungary Helpsen keresztül Magyarország „rengeteg pénzt, embert és eszközt” juttatott már a menekültválságban érintett, segítségre szoruló területekre. Most utazó nagykövetet keres a kormány, aki idehaza és külföldön kommunikálhatná a program sikereit. Vannak tippjeink, kik lennének alkalmasak a feladatra.
Több száz milliós kár érhette a XIV. kerületet, áll egy jelentésben. Papcsák Ferenc politikai támadásról beszél.
Rekordsebességgel töröltette a külügy a nyilvántartásból a Magyarországon akkreditált tiszteletbeli konzulok egyesületét. A Magyar Nemzet úgy tudja: azért volt a sietség, mert a Fidesz ezt a területet is kinézte magának. Papcsák Ferenc kirgizisztáni konzul lehet.
A párt fővárosi regionális igazgatója szerint viszont leváltották.
Havi félmillió forintért bérel autót a jegybank Papcsák Ferenc felügyelőbizottsági elnöknek – hangzott el az RTL Klub csütörtök esti Híradójában.
Sem a műkincsgyűjtés, sem az ingatlanvásárlás, sem az adatok titkosítása nem aggályos a jegybank felügyelőbizottságának elnöke szerint.
Kedvenc cége nem sokkal élte túl Papcsák Ferenc polgármesterségét, felszámolást kezdeményezett ugyanis a bíróság a zuglói közbeszerzéseken taroló Ligetsor Bau ellen.
A focistából lett polgármester, majd miniszteri biztos annyi beruházás után egy börtönnel ajándékozza meg települését. De milyen egy kisváros, amelyik keményen harcol egy börtönért? A történetben feltűnik Seszták Miklós és Papcsák Ferenc neve is, ezen kívül kiderül, hogy a szabolcsi Kemecse szinte tobzódik az uniós fejlesztésekben, miközben a dolgozó nagy része közmunkázik.
Ki nem vett 40 napnyi szabadságáért több mint egymillió forintot fizettek ki Kósa Lajos volt debreceni polgármesternek, Páva Zsolt pécsi polgármester 14 nap megváltásaként 382 ezer forintot kapott, Papcsák Ferenc volt zuglói kerületvezető pedig 267 ezer forinthoz jutott 10 nap fel nem használt szabadság után - derült ki a Blikk által összegyűjtött adatokból.